NOWE PRODUKTY...
DODATKOWY ADRES INTERNETOWY...
Polish English Russian
 
Prod. firmy CHEMIPOL >> Warsztat mokry i garbowanie

CHEMOSOL WT
enzymatyczny środek do rozmaczania skór

Charakterystyka:
Wygląd:
beżowy proszek
Substancje aktywne:
enzymy proteolityczne
Aktywność:
3000 j. LV/g ± 10 %
pH (1:10):
ok. 7


Właściwości:

CHEMOSOL WT

  • jest enzymatycznym preparatem umożliwiającym skrócenie procesu rozmaczania skór.
  • zapewnia kontrolowane i efektywne uwodnienie skór.
  • Zwiększa efektywność usunięcia białek niestrukturalnych, pozostałości krwi oraz brudu i zagnojeń, co z kolei sprzyja uzyskaniu czystej i gładkiej golizny.
  • Wykazuje optymalne dzianie w przedziale p H 9 – 11.

Sposób stosowania:

CHEMOSOL WT

  • stosuje się w postaci sproszkowanej w procesie rozmaczania

  • W celu zapewnienia maksimum aktywności preparatu należy kontrolować regularnie pH i temperaturę kąpieli rozmaczającej. Wartość pH powinna być utrzymywana na poziomie 9,0 – 10,5, a temperatur 24 – 28 °C. Żądaną wartość pH kąpieli ustawia się zazwyczaj przy użyciu sody lub wodorotlenku sodowego.
    Stosuje się w ilości 0,1 – 0,3 % w przypadku skór świeżych lub konserwacji mokrosolonej oraz 0,4 – 0,8 % w przypadku surowca suszonego. Całkowity czas rozmaczania wynosi 4 – 6 godzin, skór suszonych 18 – 24 godziny. Należy stosować niewielki dodatek powierzchniowo czynnych środków zwilżających.


Trwałość podczas magazynowania:

Z uwagi na sproszkowaną formę produktu handlowego zaleca się podczas odważania i dozowania produktu stosowanie przeciwpyłowej maski ochronnej.
Produkt powinien być przechowywany w suchym i chłodnym miejscu. Temperatura składowania powyżej 25 'C i wilgoć redukują aktywność enzymatyczną preparatu.

 

Zawarte wskazówki wynikają z naszego doświadczenia i wiedzy, jednak podane są bez zobowiązań. Z naszych informacji nie można wywodzić prawnie wiążących zapewnień co do określonych właściwości produktu lub jego przydatności do konkretnego zastosowania. Istniejące przepisy i zalecenia są stosowane przez odbiorców naszych produktów na własną odpowiedzialność.

Pobierz opis
Strona główna O firmie Oferta Kontakt
Arges Internet