NOWE PRODUKTY...
DODATKOWY ADRES INTERNETOWY...
Polish English Russian
 
Prod. firmy CHEMIPOL >> Dogarbowanie i barwienie

CHEMITAN O

Charakterystyka:
Budowa chemiczna:
Produkt kondensacji substancji organicznych
Wygląd:
Proszek
Zawartość substancji aktywnej:
Ok. 97%
Charakter jonowy:
Anionowy
pH (1:10 roztworu):
7.0-8.0
Rozpuszczalność:
Łatwo rozpuszczalny w wodzie
Odporność na światło:
Dobra


Właściwości:

CHEMITAN O

  • CHEMITAN O jest syntetycznym garbnikiem pomocniczym stosowanym do dogarbowania skór chromowych. Dzięki łagodnemu działaniu neutralizującemu i łatwej penetracji do garbowanej skóry umożliwia głębsze osadzenie i równomierniejsze rozłożenie garbników roślinnych w dogarbowanej skórze, przez co możliwe jest otrzymanie silnie dogarbowanych skór o czystym nieprzeładowanym licu.
    Równomierniej i głębiej osadzone garbniki roślinne w skórze wpływają na lepszą pełność i gładszy chwyt skór jako towaru gotowego. Obszary o wyraźnym ujarzmieniu są równomierniej wypełnione bez uwypuklenia różnic strukturalnych.

  • CHEMITAN O znacznie poprawia podatność skór na szlifowanie. Uzyskany w operacji szlifowania włos jest delikatny i równy.

  • W stosunku do barwników anionowych CHEMITAN O wykazuje efekt wspomagający proces barwienia skór. Umożliwia uzyskanie bardziej równomiernych wybarwień bez jednoczesnej utraty ich nasycenia.

Sposób stosowania:

CHEMITAN O

  • CHEMITAN O szczególnie polecany jest do stosowania w produkcji  skór welurowych i nubukowych oraz skór silnie dogarbowywanych garbnikami roślinnymi.

  • CHEMITAN O jest  zazwyczaj dodawany w postaci handlowej - sproszkowanej razem z innymi środkami dogarbowującymi. W przypadku stosowania razem z garbnikami roślinnymi zaleca się dodanie syntany pomocniczego CHEMITAN O  na 10 minut przed dodaniem garbników co zapewnia ich równomierniejsze i głębsze rozłożenie.

  • CHEMITAN O stosuje się powszechnie od 1,5 do 4% w stosunku do masy skór ostruganych w zależności od ilości stosowanych środków dogarbowujących i własności skór gotowych.

Trwałość podczas magazynowania:

Nieograniczona, jeżeli produkt przechowywany jest w suchym i chłodnym pomieszczeniu. Składowanie w miejscu wilgotnym i ciepłym może prowadzić do zbrylenia produktu, nie ma to jednak zasadniczego wpływu na jego działanie.

 

Zawarte wskazówki wynikają z naszego doświadczenia i wiedzy, jednak podane są bez zobowiązań. Z naszych informacji nie można wywodzić prawnie wiążących zapewnień co do określonych właściwości produktu lub jego przydatności do konkretnego zastosowania. Istniejące przepisy i zalecenia są stosowane przez odbiorców naszych produktów na własną odpowiedzialność.

Pobierz opis
Strona główna O firmie Oferta Kontakt
Arges Internet