NOWE PRODUKTY...
DODATKOWY ADRES INTERNETOWY...
Polish English Russian
 
Prod. firmy CHEMIPOL >> Dogarbowanie i barwienie

CHEMITAN B

Charakterystyka:
Budowa chemiczna:
Produkty kondensacji sulfonowanych fenoli
Wygląd:
Biały proszek
Zawartość substancji aktywnej:
Ok. 97%
Charakter jonowy:
Anionowy
pH (1:10 roztworu):
3.0-3.5
Rozpuszczalność:
Łatwo rozpuszczalny w wodzie
Odporność na światło:
Doskonała


Właściwości:

CHEMITAN B

  • CHEMITAN B jest wysokiej jakości syntanem zastępczym przeznaczonym do produkcji skór białych i  barwionych w kolorach pastelowych.
    Skóry otrzymane przez samodzielne garbowanie syntanem CHEMITAN B charakteryzują się pełnym chwytem. Lico otrzymanych skór jest ścisłe i delikatne o wyjątkowo białej barwie nie ulegającej zmianie pod wpływem działania światła.

  • CHEMITAN B zastosowany do garbowania skór roślinnych powoduje rozjaśnienie ich barwy, pożądanej dla wysokiej jakości wyrobów skórzanych. Dzięki działaniu dyspergującemu garbniki roślinne są równomierniej rozłożone, przez co skóry są bardziej miękkie i jednolite.

  • CHEMITAN B użyty w dogarbowaniu skór chromowych wpływa korzystnie na zwiększenie ich wypełnienia i wzrost elastyczności lica. Otrzymane skóry charakteryzują się dobrą podatnością na szlifowanie dzięki czemu można CHEMITAN B wykorzystać w produkcji skór nubukowych i welurowych. W celu poprawienia jakości wybielanych skór chromowych zaleca się CHEMITAN B zastosować przed neutralizacją.

  • Skóry gotowe są odporne na żółknięcie pod wpływem działania światła i ciepła.

Sposób stosowania:

CHEMITAN B

  • CHEMITAN B do obróbki skór w urządzeniach garbarskich należy dodawać w postaci sproszkowanej. Można go stosować albo samodzielnie lub w mieszaninie z innymi środkami pomocniczymi w procesach garbowania i dogarbowania skór.

  • Dobrą zdolność wypełniającą syntanu CHEMITAN B można zwiększyć stosując go w kombinacji z produktem CHEMITAN R zawierającym garbniki żywicowe.

Trwałość podczas magazynowania:

Nieograniczona, jeżeli produkt przechowywany jest w suchym i chłodnym pomieszczeniu. Składowanie w miejscu wilgotnym i ciepłym może prowadzić do zbrylenia produktu, nie ma to jednak zasadniczego wpływu na jego działanie.

 

Zawarte wskazówki wynikają z naszego doświadczenia i wiedzy, jednak podane są bez zobowiązań. Z naszych informacji nie można wywodzić prawnie wiążących zapewnień co do określonych właściwości produktu lub jego przydatności do konkretnego zastosowania. Istniejące przepisy i zalecenia są stosowane przez odbiorców naszych produktów na własną odpowiedzialność.

Pobierz opis
Strona główna O firmie Oferta Kontakt
Arges Internet