NOWE PRODUKTY...
DODATKOWY ADRES INTERNETOWY...
Polish English Russian
 
Prod. firmy CHEMIPOL >> Dogarbowanie i barwienie

CHEMITAN R

Charakterystyka:
Budowa chemiczna:
Produkty kondensacji formaldehydowej melaminy i mocznika
Wygląd:
Jasny higroskopijny proszek
Zawartość substancji aktywnej:
Ok. 98%
Charakter jonowy:
Anionowy
pH (1:10 roztworu):
7.0-8.0
Rozpuszczalność:
Łatwo dysperguje w zimnej i ciepłej wodzie
Odporność na światło:
Doskonała


Właściwości:

CHEMITAN R

  • CHEMITAN R jest odpornym na światło środkiem dogarbowującym o dużej zdolności do wypełniania, szczególnie luźnych części skór jak boki i pachwiny. Obrabiane skóry charakteryzują się ścisłym licem oraz pełnym miękkim chwytem.

  • CHEMITAN R zastosowany w dogarbowaniu ogranicza możliwość powstawania „pływającego lica” jak również pękania lica na skutek przeładowania skór garbnikiem roślinnym. Dogarbowane skóry posiadają zwiększoną podatność na szlifowanie i deseniowanie przy zachowaniu typowego charakteru skóry chromowej.

  • CHEMITAN R pomaga w uzyskaniu równych wybarwień bez jednoczesnego efektu rozjaśnienia odcienia barwy. Wpływa na bardziej równomierne rozmieszczenie tłuszczu w skórze. Cechy te sprzyjają zastosowaniu produktu CHEMITAN R do produkcji skór nubukowych i welurowych.

  • CHEMITAN R poprawia zdolność skór do operacji zmiękczania w bębnie przy zachowaniu drobnego i równomiernego lica.

Sposób stosowania:

CHEMITAN R

  • Produkt jest stosowany do dogarbowania wszystkich rodzajów surowca, zazwyczaj w kombinacji z innymi syntanami lub garbnikami roślinnymi. Dozuje się go do bębnów w formie sproszkowanej. Nie należy go mieszać z garbnikami glinowymi.

  • W zależności od rodzaju skóry gotowej jaką chcemy uzyskać i grubości skór, CHEMITAN R stosujemy zazwyczaj 2-5% do ilości ostruganych skór.

  • CHEMITAN R należy stosować po neutralizacji skór.

  • Dodanie garbnika żywicowego CHEMITAN R  w dogarbowaniu przed dodaniem garbników roślinnych powoduje lepszą ich dystrybucję i wyczerpanie.

Trwałość podczas magazynowania:

Nieograniczona, jeżeli produkt przechowywany jest w suchym i chłodnym pomieszczeniu. Składowanie w miejscu wilgotnym i ciepłym może prowadzić do zbrylenia produktu, nie ma to jednak zasadniczego wpływu na jego działanie.

 

Zawarte wskazówki wynikają z naszego doświadczenia i wiedzy, jednak podane są bez zobowiązań. Z naszych informacji nie można wywodzić prawnie wiążących zapewnień co do określonych właściwości produktu lub jego przydatności do konkretnego zastosowania. Istniejące przepisy i zalecenia są stosowane przez odbiorców naszych produktów na własną odpowiedzialność.

Pobierz opis
Strona główna O firmie Oferta Kontakt
Arges Internet